No to będzie wiało! ZOBACZ alert pogodowy

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczący województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W czwartek w tych rejonach ma wiać strasznie silny, porywisty wiatr – w porywach do 85 kilometrów na godzinę.

Według IMGW, możemy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Synoptycy Instytutu ostrzegają, że porywisty wiatr może wystąpić na Pomorzu w czwartek międzi godziną 5 a 20. Prędkość wiatru może wtedy osiągnąć ok. 30 do 50 kilometrów na godzinę w porywach do 85 km/h.

Z kolei alert na Pomorzu Zachodnim dotyczy powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, Koszalin, białogardzkiego i kołobrzeskiego. Synoptycy prognozują tam silny wiatru z zachodu o średniej prędkości od 30 do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. Alerty ważne będą w czwartek od godziny 5 do godz. 19.

Źródło: IMGW/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ