Prezydent Sutryk: Miesiąc temu planowaliśmy koncert. Zrobimy go. Dla Niej

CC BY-SA 2.0/ wikipedia

Dzisiaj zmarła wokalistka Tercetu Egzotycznego. Na oficjalnej stronie Zespołu informację podano o godz. 11. Pożegnanie i uroczystości pogrzebowe odbędą się we Wrocławiu. O szczegółach napiszemy w najbliższym czasie.

Książka Roberta Migdała pt. “Pamelo, żegnaj”, to wywiad z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską, którą czyta się z zapartym tchem, mówi Julia Szreder aktorka, której deski teatrów otworzył dyplom-monodram, oparty na motywach rozmów z liderką Tercetu Egzotycznego i książki wydawnictwa Marina.

– Miłość, tęsknota i kolczasta opuncja. Tak odbierałam panią Izabellę. Mam obraz kobiety pięknej, bezpośredniej i chłonącej każdą, nawet trudną chwilę życia. Słuchali jej moi dziadkowie i rodzice. Moje pokolenie ma zupełnie inną wrażliwość, była ponad 56 lat na scenie.

Byłam na koncercie Tercetu Egzotycznego zorganizowanym jesienią w Hali Ludowej z okazji 55 urodzin zespołu, na który zaprosiłam moją rodzinę. Wkrótce pożegnałam babcię. Dzisiaj razem z panią Izabelą śpiewają w niebie Conga, Bonga i Cabas.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk na swojej stronie zamieścił post, w którym deklaruje koncert Dla Niej.

– Nastrój świętowania rocznicy wejścia Polski do UE przerwała wiadomość o śmierci Izabeli Skrybant – Dziewiątkowskiej-wybitnej postaci polskiej muzyki, ikony Tercetu Egzotycznego mocno związanej z Wrocławiem. Miesiąc temu planowaliśmy koncert w Hali Stulecia. Zrobimy go. Dla Niej.

PODZIEL SIĘ