19.4 C
Wrocław
Czołobitny wpis Zdrojewskiego po wykładzie Tuska. Nie powstrzymano się od komentarzy

Czołobitny wpis Zdrojewskiego po wykładzie Tuska. Nie powstrzymano się od komentarzy

Zdrojewski.jpg
Dziś Donald Tusk wygłosił długo zapowiadany wykład w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Choć miało paść coś “ciekawego i ważnego”, to nie brakowało głosów, że wystąpienie było nudne i pozbawione treści. Zupełnie odwrotnie postrzegają je jednak m.in. politycy związani z opozycją, czego dowodem może być czołobitny wpis eurodeputowanego, Bogdana Zdrojewskiego. “Obok wystąpienia Lecha Wałęsy w Kongresie Stanów Zjednoczonych to dzisiejsze [wystąpienie] Donalda Tusk przejdzie do historii” – napisał na Twitterze Zdrojewski.

Swój dzisiejszy wykład Tusk już od dłuższego czasu mocno promował, najpierw mówiąc, że powie coś “ciekawego i ważnego”, potem chwaląc się, że wszystkie miejscówki wykupiono już na długo przed zaplanowanym przemówieniem. W Auditorium Maximum wygłosił jednak przetykaną “prztyczkami” w stronę obozu rządzącego tyradę, zdaniem części komentatorów – “pozbawioną treści”, za to przesyconą “bon motami”.

Odwrotnego zdania byli m.in. związani z opozycją politycy, którzy nie szczędzili superlatyw pod adresem wykładu i samego jego autora. Na czoło zdecydowanie wybił się Bogdan Zdrojewski, europoseł Platformy Obywatelskiej, który na Twitterze zamieścił taki wpis:

– Obok wystąpienia Lecha Wałęsy w Kongresie Stanów Zjednoczonych to dzisiejsze [wystąpienie] Donalda Tusk przejdzie do historii. Nie tylko naszej. Może stać się też pewnym wzorcem przemówień męża stanu.

W sieci czołobitny wpis eurodeputowanego doczekał się ciętych komentarzy.


 


źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ