Ukradł ubrania, bo chciał dobrze wyglądać na komunii

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji, policjanci z patrolu prewencji, zatrzymali sprawcę kradzieży w sklepie i odzyskali towar o wartości prawie 1,5 tys. złotych. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 31-latka, który na ich widok porzucił skradziony towar i zaczął uciekać. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci Wydziału Prewencji, w trakcie patrolu, zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się szybko oddalać. Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić tą sytuację. Wtedy mężczyzna, zaczął biec i odrzucił trzymaną do tej pory w ręku torbę. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go i obezwładnili. Sprawdzili, też co znajduje się w porzuconej torbie. Były tam nowe ubrania o wartości prawie 1,5 tys. złotych. Jak się okazało rzeczy zostały skradzione z dwóch pobliskich sklepów. Towar trafił z powrotem do sklepów. Ich obsługa nawet nie zdążyła się zorientować że padła ofiarą złodzieja.

Zatrzymany 31–letni mieszkaniec Nowej Soli przyznał się do kradzieży. Wyjaśniając powody swojego działania, stwierdził, że chciał się dobrze ubrać na zbliżającą się komunię. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Głogowie

PODZIEL SIĘ