Prognoza wyborów do PE. Zobacz!

ue_0.jpeg
PARR i Badania.pro przeprowadziły dla portalu Onet.pl prognozę wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 38,7 proc. poparcia; na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska z wynikiem 34,5 proc. Miejsce na podium zamknęła Wiosna z wynikiem 8,7 proc.

Poza czołową trójką ugrupowań znalazł się Kukiz’15 z wynikiem 5,2 proc. Poniżej progu wyborczego uplasowała się Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy z poparciem 4,3 proc. “Prognozowany wynik partii Razem to 2,4 proc. poparcia. Polska Fair Play może liczyć na poparcie 1,3 proc. wyborców, a Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi 0,8 proc. poparcia” – czytamy dalej na Onet.pl.

Portal wskazuje dalej, że PiS konsekwentnie zwiększa prowadzenie nad Koalicją Europejską. Zaznacza przy tym, że “procentowe poparcie dla PiS jest mniejsze niż w badaniu z 1 kwietnia o 0,7 punktu procentowego”. Taki wynik przełożyłby się na 23  mandaty.

PARR i Badania.pro przygotowały prognozę poparcia komitetów na uśrednionym poparciu dla partii politycznych w 12 sondażach realizowanych w skali ogólnopolskiej w kwietniu 2019 roku.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 51 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ