Ważne słowa Dworczyka: ustawa 447 nie rodzi żadnych skutków prawnych w Polsce

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 15-17 maja, zostaną przedstawione szczegóły i działania zapowiadanych przez premiera zmian w prawie, które mają uchronić Polskę przed wypłatą jakichkolwiek odszkodowań wojennych – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk na antenie Radiowej Trójki.

– W maju jest zaplanowane posiedzenie Sejmu. Na nim wszyscy zainteresowani w tej sprawie będą mogli poznać szczegóły zapowiadanych zmian – powiedział Michał Dworczyk. – Polska była ofiarą. Polacy ponieśli olbrzymią daninę krwi i nie są winni spłaty żadnych zobowiązań – podkreślił szef KPRM. Dodał, że w kwestii reparacji od Niemiec „czekamy na zakończenie prac i raport zespołu, którym kieruje poseł Mularczyk”.
Gość Trójki wskazał też, że tzw. ustawa 447 nie jest aktem prawnym obowiązującym na terenie Polski. – Dla nas nie rodzi to żadnych skutków prawnych – przekonywał.
Michał Dworczyk mówił też o ewentualnych zmianach w rządzie, kolejnych obradach oświatowego okrągłego stołu, negocjacjach ws. nowego unijnego budżetu oraz o kontrowersjach po wystąpieniu Donalda Tuska i Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: Trójka Polskie Radio / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ