7.2 C
Wrocław
Kukiz napisał, co sądzi o antyklerykalnych wymysłach Biedronia. Mocny wpis lidera Kukiz’15

Kukiz napisał, co sądzi o antyklerykalnych wymysłach Biedronia. Mocny wpis lidera Kukiz’15

kukiz_113_1.jpg
Robert Biedroń chce znieść przepis o obrazie uczuć religijnych. Zapalonego antyklerykała do pionu postawił Paweł Kukiz. Lider opozycyjnego ugrupowania Kukiz’15 napisał, co sądzi o polityce uprawianej przez szefa Wiosny. Było mocno i dosadnie…

“Wiosna złoży na jesieni projekt nowelizacji kodeksu karnego znoszącej art. 196 dot. obrazy uczuć religijnych – tak, by w Polsce nikt już nie był ścigany dlatego, że jacyś talibowie próbują na tym zbijać kapitał religijny czy polityczny”

– zapowiedział Robert Biedroń, znany ze swojego antyklerykalizmu, który podkreśla niemal na każdym kroku w kampanii wyborczej.

Były poseł Ruchu Palikota, a obecnie lider Wiosny, doczekał się odpowiedzi od przywódcy innego ugrupowania opozycyjnego – ruchu Kukiz’15.

Paweł Kukiz w mocnych słowach podsumował propozycję Biedronia. “Wara od mojej wiary, wara od symboli, które są dla mnie ważne” – napisał. Padły też sformułowania o “żonomężu” i “faszystowskim narzucaniu estetyki”.

“Biedroń chce zniesienia artykułu o obrazie uczuć religijnych „ by nikt już nie był ścigany dlatego, że jacyś talibowie chcą na tym zbić kapitał polityczny”

Kapitał polityczny to zbijasz Ty i Twój żonomąż, Panie Biedroń – na wrzaskliwych pedaliadach, agresywnym ateizmie, neobolszewickim „liberalizmie”, który chce zmieść wszystko, co było święte dla naszych Przodków i co do tej pory wyznacza cel i jest Sensem dla ogromnej większości Ludzi. Zbijasz kapitał polityczny, SLD-owcu Palikotny, na faszystowskich metodach narzucania innym swojej „estetyki”, rodem z Rzymu tuż przed upadkiem, na nienawiści do świata, przykrytej fałszywym uśmiechem. Pamiętaj, Panie Biedroń, że nasi Przodkowie ginąc w walce o Ojczyznę, ściskali w dłoniach święte dla Nich medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej, krzyżyki, różańce….

Dla mnie może Pan chodzić z ping-pongiem w ustach i wyćwiekowanej obroży z tabunem podobnych Panu kolegów- Pańska sprawa i nic mi do tego. Ale wara od mojej wiary. Wara od symboli, które dla mnie są ważne.

Jeśli Pana uraziłem to już z góry przepraszam lecz trudno mi pohamować emocje samemu będąc urażonym”

– napisał Kukiz na Facebooku.

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

PODZIEL SIĘ