W miastach powiatowych będą przeprowadzać egzaminy państwowe dla kierowców

auta.jpg

Od dzisiaj kierowcy mogą przystąpić do egzaminów w Oleśnicy i Oławie w zakresie prawa jazdy kat. AM, A1, A2, A, B1 i B2. To dwa nowe miasta, w których będą przeprowadzane egzaminy państwowe. Tak ustalili radni sejmiku dolnośląskiego na ostatniej sesji.

Zasady ogólne obowiązujące na egzaminie państwowym podane są na stronach internetowych starostw powiatowych. Część praktyczna egzaminu obejmuje sprawdzenie umiejętności wykonywania manewrów na placu manewrowym oraz umiejętności jazdy w ruchu drogowym, i jest przeprowadzana na drogach publicznych, mówi Andrzej Sikora z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

– Trzeba pamiętać, że instruktor sprawdza zachowania osoby egzaminowanej, szczególnie zagrażające bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego. Wtedy egzamin zostaje przerwany

Starostwo Powiatowe w Oławie i Oleśnicy już przyjmuje wnioski , natomiast Wydział Komunikacji w Oławie uruchomił podawczą skrzynkę elektroniczną na którą można składać wnioski przy użyciu profilu zaufanego ePUAP.

PODZIEL SIĘ