Znamy szokujące kulisy dzisiejszych zatrzymań w sprawie Piniora! W tle turecki biznesmen i legalizowanie cudzoziemców!

fot: youtube

Portal wPolityce.pl dotarł do nowych, szokujących informacji dotyczących dzisiejszych zatrzymań Centralnego Biura Antykorupcyjnego, związanych ze sprawą Józefa Piniora, byłego senatora PO oraz jego asystenta Jarosława W. Z naszych ustaleń wynika, że jednym z dzisiejszych zatrzymanych to polski biznesmen o tureckim pochodzeniu, który miał wręczać łapówki asystentowi Piniora w zamian za pomoc w legalizowaniu pobytu cudzoziemców w Polsce. Inny zatrzymany wręczał łapówki za korzystne rozstrzygnięcia w byłej Prokuraturze Apelacyjnej we Wrocławiu. Z ustaleń śledczych wynika, że przestępcza pajęczyna otoczenia Józefa Seniora była o wiele większa niż się początkowo wydawało.

Wspólny deal Jarosława W. z Z Ali D. trwał od grudnia 2015 roku do lutego 2016 roku. Jarosław W. przekonywał, że jego koneksje, których gwarantem jest Józef Pinior mogą pomóc biznesmenowi w ściąganiu do Polski cudzoziemców oraz legalizowanie ich pobytu na terenie kraju. Jarosław W. mógł też pośredniczyć w kontaktach z urzędnikami. W zamian otrzymywać miał pieniądze.

Kolejnym dziś zatrzymanym na polecenie prokuratury to Szymon S., przedsiębiorca z Gliwic, który za pośrednictwem innej osoby złożył obietnice przekazania Jarosławowi W. łapówki o wysokości 10 tysięcy złotych. Za co? Powód jest wyjątkowo bulwersujący i wskazuje, że koneksje osób z otoczenia Józefa Piniora sięgały nawet do wymiaru sprawiedliwości. Szymonowi S. zależało na korzystnych decyzjach procesowych w sprawie prowadzonej przez byłą Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu. Sprawa dotyczyła wyjątkowo szokującego procederu wpływania na decyzje procesowe śledczych.

Ostatni z zatrzymanych dziś mężczyzn to Dariusz D., który dzięki asystentowi Józefa Piniora chciał zdać egzamin na prawo jazdy.

We wszystkich trzech sprawach przewija się nazwisko byłego senatora Platformy Obywatelskiej. Wszyscy zatrzymani przez CBA zostali przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, gdzie usłyszą zarzuty.Wcześniej w ramach toczącego się śledztwa agenci CBA zatrzymali czternaście osób, w tym byłego Józefa Piniora oraz jego asystenta Jarosława W.

W toku postępowania prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu ustalił, że dochodziło do czynów korupcyjnych polegających na powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową w postaci różnych kwot pieniędzy.**
– informuje dziś Prokuratura Krajowa.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ