Min. Kempa MOCNO na temat pedofilii

fot. youtube
– Wszystkie przypadki pedofilii powinny ścigane i ukarane bez względu na to, kogo dotyczą. Wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób krzywdzą dzieci, powinni być skutecznie izolowani – mówiła minister Beata Kempa podczas konferencji w KPRM.

Beata Kempa zaznaczyła, że wszystkie przypadki pedofilii powinny ścigane i ukarane bez wyjątków. Uważa ponadto, że  zdecydowana zapowiedź przez PiS drastycznego podwyższenia kar za to przestępstwo jest “jak najbardziej dobrym i pożądanym kierunkiem”.

– Te zbrodnie powinny być karane najwyższymi karami, bez względu na to, kogo dotyczą. Powinno to dotyczyć wszystkich, również celebrytów czy osób z różnych innych zawodów. Wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób krzywdzą dzieci, powinni być skutecznie izolowani – stwierdziła

Podkreśliła jednak, że należy wystrzegać się generalizowania i obarczania odpowiedzialnością osób, które nie dopuściły się takich czynów. – Te osoby, które nie dopuszczają się tego typu przestępstw, są dzisiaj z powodów walki politycznej stygmatyzowane. Jestem przede wszystkim za sprawiedliwością w tym zakresie – mówiła.

– Chcę przypomnieć, że Platforma Obywatelska wstrzymała się od głosu w sprawie rejestru pedofili. Ten rejestr funkcjonuje, a jest także zapowiedź jeszcze wyższych kar za tego typu przestępstwa – przypomniałą.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ