Król mocno o filmie Sekielskiego: kolejny bezwzględny atak na Kościół

Panek, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
To jest szatański pomysł, aby napiętnować ludzi związanych z Kościołem, bo wszystkie dane pokazują, że są inne zawody, które przodują, jeśli chodzi o tak obrzydliwe skłonności, jak pedofilia – powiedział dla Telewizji Republika Marek Król, publicysta niezależny.

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument “Tylko nie mów nikomu”, w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

– To jest kolejny bezwzględny atak na Kościół. To jest szatański pomysł, aby napiętnować ludzi związanych z Kościołem, bo wszystkie dane pokazują, że są inne zawody, które przodują, jeśli chodzi o tak obrzydliwe skłonności, jak pedofilia. Ten film jest próbą, aby oczernić całą strukturę Kościoła – mówił nam Marek Król.

– To jest prosty i ckliwy patent na to, aby wywołać konkretne emocje w odbiorcach – podkreślił.

Tomasz Sekielski, autor dokumentu o przypadkach pedofilii w Kościele przyznał, że przeglądał archiwa IPN i wśród „bohaterów” jego filmu są duchowni, którzy byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy SB.

– Można się domyślić z jakich źródeł korzystał Sekielski, aby dowiedzieć się o tych duchownych związanych z pedofilią – tłumaczył Król.

– Ta sprawa była ukrywana w pewien sposób, bo jest to bolesne uderzenie w image Kościoła. To był oczywiście błąd – dodał.

Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie pana Tomasza Sekielskiego. Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła – napisał w oświadczeniu prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do filmu Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu”.

– Zgadzam się z wypowiedzią prymasa, cieszę się, że padły takie słowa. Najlepszym rozwiązaniem jest jawność. Jestem za rozwiązaniami anglo-saskimi, gdzie rejestr umieszcza się tak, aby wszyscy mieli do niego wgląd – powiedział nam Marek Król.

– Ta jawność spowoduje, że osoby o takich skłonnościach może zastanowią się kilka razy zanim dopuszczą się tak skandalicznego czynu – zaznaczył.

Dodał, że trzeba pochylać się nad losem ofiar, które zostały skrzywdzone. 

Przed nami wybory do PE. Czy ten film może wpłynąć na wynik wyborów?

– Według badań Amerykańskich wybory wygrywa ten, który wywoła większe negatywne emocje wobec przeciwnika – ocenił Król.

Czy zniesienie celibatu byłoby dobrym rozwiązaniem?

– Wśród protestantów wcale nie ma mniejszej ilości przypadków pedofili czy zachowań homoseksualnych więc szukanie tak prostego sposobu i łamanie pewnej tradycji jest zgubne – mówił Król.

– Kościół musi ujawnić z imienia, nazwiska i twarzy tych, którzy dopuścili się tak skrajnych czynów – to będzie najlepszy sposób – dodał publicysta.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ