Prezydent: Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie

fot. youtube.com
Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie – napisał w poniedziałek na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda odniósł się w poniedziałek na Twitterze do dokumentu nt. pedofilii w kościele pt. “Tylko nie mów nikomu”. “Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie” – podkreślił prezydent.

“Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!” – zaapelował prezydent.

 

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. “Tylko nie mów nikomu”, w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których – jak opisują – dochodziło do molestowania.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ