Ratusz nie popiera pomysłu Marszałka Krzyżanowskiego ws Ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnością

Wraca sprawa likwidowanego przez Miasto Ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Lutra. Kilka dni wcześniej Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski przesłał do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka propozycję dzierżawy budynku przy ulicy Trzebnickiej 42-44 z przeznaczeniem na rzecz utrzymania integralności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Jednakże Ratusz  negatywnie ustosunkowała się do tej propozycji. Poprosiliśmy o komentarz Pana Marszałka

 

Otrzymałem od Prezydenta Jacka Sutryka odpowiedź na moją propozycję dotyczącą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 we Wrocławiu. Niestety jest ona negatywna. Prezydent nie chce skorzystać z zaproponowanej dzierżawy budynku szkolnego przy ul. Trzebnickiej 42-44 we Wrocławiu. Wielka szkoda! Byłaby to szansa na zabezpieczenie losów dzieci i ośrodka, zapewnienie im stabilności i bezpieczeństwa. Z wielkim smutkiem przyjmuję taka decyzję Prezydenta Wrocławia. Byłem pełen nadziei, że przychyli się do mojej propozycji, weźmie pod uwagę dobro niepełnosprawnych dzieci, ich rodzin, ale również środowiska nauczycielskiego. Jestem przekonany, ze wspólnie podjęte działania, przyniosłyby najlepszy efekt. Z pewnością byłyby wyrazem spojrzenia w przyszłość dzieci ponad wszelkimi podziałami. Tak wygląda prawdziwe oblicze polityki społecznej miasta Wrocławia. Smutne, ale fakty mówią same za siebie.

Moim zdaniem, również jako ojca, nie tak trudno zrozumieć rodziców. Nie trudno zrozumieć, że walczą i będą walczyć o swoje dzieci, o ich należytą edukację, o ich poczucie bezpieczeństwa, o pozostawienie dzieci wśród tych, których one dobrze znają i z którymi dobrze się czują. W efekcie walczą przecież o przyszłość swoich dzieci. Może jednak warto wsłuchać się w to, co mówią rodzice. Wielokrotnie wyrażali swoje zdanie, a mianowicie, że chcą, aby władze Wrocławia znalazły odpowiednią siedzibę dla SOSW nr 1, aby ich dzieci uczyły się nadal w placówce publicznej.

PODZIEL SIĘ