Kandydat ujawnił swoją piątką, jak mówią w PIS-ie Piątkę Baczyńskiego

Wiemy czym zajmie się Jacek Baczyński w Parlamencie Europejskim i jaki ma pomysł naprawczy na najbliższe lata. Kandydat zjednoczonej prawicy, podobnie jak Prezes Jarosław Kaczyński ujawnił swoją piątką, jak mówią w PIS-ie Piątkę Baczyńskiego.

Jeśli zdobęcie głosy wyborców w najbliższych wyborach zasiądzie w Komisji zatrudnienia i spraw socjalnych.

Będę zabiegał o prawa i płace Polaków pracujących na rynkach UE. Chce współtworzyć prawo, które będzie pomagać w pracy, a nie prace utrudniać…jak niektóre dzisiejsze akty prawa unijnego zwłaszcza w sferze zatrudnienia i warunków pracy. Pracuję w służbie BHP więc wiem co jest ważne w tworzeniu prawa unijnego dla pracowników i pracodawców, oraz warunków pracy. Ważne żeby prawo unijne nie kreowałowło pewnej fikcji, a często dzisiaj tak jest.

Co to jest „Piątka Baczyńskiego?”

  1. Fundusze unijne dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Ostatni okres tak dużego finansowania należy wykorzystać, aby jak najwięcej środków pozyskać dla naszego regionu na rozwój infrastruktury, ale również inne cele na przykład fundusze socjalne, edukację, szkolenia.
  2. Autostrada A-4 jako oś komunikacyjna łącząca wschód i zachód Europy przycinająca Dolny Śląsk i Opolszczyzna musi zostać przebudowana aby spełniać warunki nowoczesnej autostrady zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i szybkość przemieszczania się. Ten Trakt komunikacyjny powinien stać się osią rozwoju gospodarczego dla regionu Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
  3. Odra jako alternatywna oś komunikacyjna i rozwojowa dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Połączenie w system rzeczny Europy sprawi, że wepmiemy się w system żeglugi śródlądowej umożliwiający zwłaszcza i transport towarowy odciążający połączenia w ruchu lądowym.
  4. Polityka historyczna w Europie. Dość mówieni o polskich obozach zagłady, dość mylenia katów i ofiary II wojny światowej. Dbanie o wizerunek polskiego państwa na zewnątrz. Także podczas rozmów kuluarowych chciałbym posługując się biegle językiem niemieckim i angielskim paru osobom w UE wytłumaczyć prawne aspekty polityki historycznej.
  5. Sprzeciw stanowczy wobec LGBT. Promocja tradycyjnego modelu rodzinny oraz wartości rodzinnych, chrześcijańskich, patriotycznych.
PODZIEL SIĘ