Min Beata Kempa o pedofilii: Dla mnie to jest zbrodnia. Ta sprawa nie może być przedmiotem luźnych dywagacji polityków

fot. youtube

Ta sprawa nie może być przedmiotem luźnych dywagacji polityków, którzy zbiorą się w jakiejś komisji i będą próbowali z tego robić po prostu kampanię wyborczą, bo to jest niedopuszczalne – powiedziała we wtorek minister w KPRM Beta Kempa odnosząc się do propozycji Roberta Biedronia, który zawnioskował o powołanie komisji, która miałaby się zająć wyjaśnieniem przypadków pedofilii ujawnionych w filmie Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”.

– Ten temat jest tak poważny, że muszą się tym zająć profesjonalne służby. A taką jest powołanie specjalnego zespołu prokuratorów, który będzie badał nie tylko materiał w tej sprawie, ale też i wiele innych kwestii, jeśli będzie taka potrzeba i jeśli taką potrzebę dostrzeże pan minister prokurator generalny Zbigniew Ziobro – powiedziała Beata Kempa.

– Ta sprawa nie może być przedmiotem luźnych dywagacji polityków, którzy zbiorą się w jakiejś komisji i będą próbowali z tego robić po prostu kampanię wyborczą, bo to jest niedopuszczalne – dodała.

– Patrząc na to, co robi już teraz Wiosna i Robert Biedroń, patrząc na to, jak wykorzystuje to w sposób polityczny, to już widzimy, że to nie będzie merytoryczna rozmowa tylko po prostu polityczna rozróba. A taka polityczna rozróba nie będzie zmierzała do tego, żeby rzeczywiście ukarać lub zrobić porządek z tymi, którzy popełnili to obrzydliwe przestępstwo. Dla mnie to jest ohydna zbrodnia – mówiła minister.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ