Prof. Legutko: nie może być tak, że jednym krajom wolno reformować sądy, a innym nie wolno

legutko.jpg
fot: youtube
– Chcemy, ażeby Polacy w tych wyborach opowiedzieli się za tym wszystkim, co określamy jako polska normalność. I tego będziemy bronić -podkreślił prof. Ryszard Legutko na konferencji prasowej w Krakowie.

– Obroń swoje prawa to oznacza również prawa państw członkowskich, które tworzą UE, odejście od tego, że w UE są równi i równiejsi – powiedział profesor Ryszard Legutko.

– Wygląda na to, że teraz może się to zmienić. (…) Nie może być bowiem tak, że jednym krajom wolno reformować sądy, a innym nie wolno, nie może być tak, że jednym krajom wolno wycinać zainfekowane drzewa, a innym nie wolno, że jednym krajom wolno subwencjonować stocznie, a innym nie – mówił.

– Polska, PiS, rząd polski był jednym z pierwszych, które to hasło reformy zaczął głosić. Myślę, że po tych wyborach wiele zmieni się na lepsze. Myślę, że struktura władzy w UE będzie bardziej zrównoważona, że już nie będzie dyktatu starej UE wobec nowej UE, Europy Zachodniej wobec Europy Wschodniej – stwierdził europoseł PiS

– Chcemy, ażeby Polacy w tych wyborach opowiedzieli się za tym wszystkim, co określamy jako polska normalność. I tego będziemy bronić – dodał.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ