Najnowszy sondaż – sprawdź wyniki

fot. pl.freeimages.com

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Zjednoczona Prawica zachowuje wyraźne prowadzenie w kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Choć notowania formacji Jarosława Kaczyńskiego minimalnie spadły (do 36. 6 proc., a więc o 0.2 punktu) to przewaga nad Koalicją Europejską jest większa, niż była . Formacja zbudowana przez Grzegorza Schetynę cieszy się bowiem poparciem 31.4 proc. badanych; w poprzednim badaniu było to 32.6 proc. , a więc o 1.2 punktu więcej.

Nasze badanie wskazuje, że na antykościelnej nagonce korzysta głównie Wiosna Roberta Biedronia – poparcie dla tej formacji wciąż rośnie, osiągając w naszych badaniu poziom 14.3 proc. To o niemal 2 punkty więcej niż w poprzedniej fali.

Niemal bez zmian poparcie dla Kukiz‘15 ; ugrupowanie to wskazało 8.3 proc. badanych, co oznacza minimalny (0.2 punktu) spadek w porównaniu z poprzednią falą.
Progu wyborczego nie przekracza Konfederacja , choć wskazało na nią więcej badanych niż w czasie poprzedniego badania – 4.2 proc. w porównaniu z 2.9 proc. Poparcie dla Lewicy Razem wynosi 1.7 proc., a więc najmniej w całej historii naszych badań.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1102. Zostało zrealizowane **w dniach 10-15 maja 2019 roku.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ