16-latka przedawkowała leki, gdyż chciała na siebie zwrócić uwagę

Nastolatka po przedawkowaniu leków została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła dzięki szybkiej reakcji policjantów ze Szklarskiej Poręby. Funkcjonariusze uzyskali informację, że dziewczyna zażyła dużo leków i jej życie i zdrowie może być zagrożone. Dziewczyna przyznała, że w ten sposób chciała zwrócić na siebie uwagę, gdyż obawiała się, że nie otrzyma promocji do następnej klasy.

W dniu 16 maja br. około godziny 14.00 policjanci ze Szklarskiej Poręby uzyskali informację, że nieletnia mieszkanka tej miejscowości najprawdopodobniej przedawkowała leki. Taka informacja wpłynęła z numeru alarmowego 112 do oficera dyżurnego. Została ona przekazana przez 16 – latkę, która wprowadziła policjantów w błąd podając inne dane, jak również inne miejsce zamieszkania. Funkcjonariuszom w końcu udało się ustalić jej prawdopodobny adres.

Policjanci udając się na miejsce, wezwali ratowników medycznych. Po sprawdzeniu okazało się, że nastolatka mieszka pod innym adresem i tam też ją znaleźli. W międzyczasie funkcjonariusze powiadomili matkę dziewczyny. Nastolatka przez zespół pogotowania została przewieziona do szpitala. Dziewczyna przyznała, że w ten sposób się zachowała, gdyż chciała zwrócić na siebie uwagę. Obawiała się, że nie otrzyma promocji do następnej klasy.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ