Premier Morawiecki: nie ma naszej zgody na to, żeby Polska komukolwiek miała wypłacać jakiekolwiek odszkodowania, związane z II wojną światową

 

– Tak jak szybko, sprawnie i zgodnie z prawem wdrażaliśmy nasze zamiany gospodarcze, społeczne, dotyczące innych dziedzin życia, tak nasi konkurenci polityczni szybko i też zgodnie z prawem mogą odwrócić naszą politykę społeczną, nie kontynuować prac związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Mogą wszystko to z powrotem zmienić – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi.

– Łódź jest w centrum Polski, przypomina mi słynną ,,ziemię obiecaną” Reymonta. Łódź dzisiaj znajduje się w innym położeniu i Łódź dzisiaj, po latach sponiewierania w okresie III RP, ma szansę na bycie prawdziwą ziemią obiecaną. Ma szansę na szybki, bardzo dobry i zdrowy rozwój gospodarczy – mówił premier Mateusz Morawiecki – Ma szansę być centrum multimodalnym, węzłem multimodalnym dla Polski i dla tej części Europy – powiedział.

– Wszystkie nowe inwestycje, które trafiają tutaj, trafiają bardzo często na świadome działania przyciągania tych inwestycji. Przyczyniamy się do tego, żeby bezrobocie w Łodzi było najniższe jakie było zarejestrowane w ciągu ostatnich 30 lat. To jest walka z tymi bolączkami, które Łódź zna aż za dobrze – z bezrobociem, z niskimi płacami, z brakiem zabezpieczeń społecznych. To są w dużym stopniu nasze osiągniecia, osiągnięcia pracowników, przedsiębiorców, bo działamy ręka w rękę – stwierdził.

– Tak jak szybko, sprawnie i zgodnie z prawem wdrażaliśmy nasze zamiany gospodarcze, społeczne, dotyczące innych dziedzin życia, tak nasi konkurenci polityczni szybko i też zgodnie z prawem mogą odwrócić naszą politykę społeczną, nie kontynuować prac związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Mogą wszystko to z powrotem zmienić – dodał.

– Nie ma naszej zgody na to, żeby Polska komukolwiek miała wypłacać jakiekolwiek odszkodowania, związane z II wojną światową – podkreślił premier.

– Czy śmierć ma jakąś cenę? Czy można w jakikolwiek sposób handlować prawdą historyczną? Nie można. Czy życie ludzkie w jakiś sposób możemy wycenić? – pytał retorycznie szef rządu.

Źródło: Telewizja Republika // Twitter // Media

PODZIEL SIĘ