Uwaga! Będzie pochmurnie i deszczowo. Możliwy grad!

W piątek może wystąpić zachmurzenie umiarkowane i duże. Przestrzegamy przede wszystkim przed lokalnym gradem, burzami (które mogą wystąpić głównie po południu) oraz przelotnymi opadami deszczu.

Jak informuje IMiGW, Europa Północna jest pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Nad pozostałym obszarem kontynentu przeważają niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w polu obniżonego ciśnienia związanym z niżem znad Europy Zachodniej. Z południowego wschodu napływa ciepła i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie po południu burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm na Pomorzu i Kujawach, 15 mm na zachodzie, 20 mm w centrum i na południowym wschodzie i do 35 mm na północnym wschodzie kraju.
Temperatura maksymalna od 14 st., 16 st. nad morzem, 17 st., 19 st. na Podhalu, w kotlinach sudeckich i na północy kraju, do 20 st., 23 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h.

Źródło: media/polskieradio24.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ