Awaria sieci trakcyjnej – utrudnienia na ul. Legnickiej potrwają do 22 maja Awaria sieci trakcyjnej – utrudnienia na ul. Legnickiej potrwają do 22 maja

remonty mostu.jpg

Z powodu awarii sieci, której przyczyną było uderzenie auta w słup trakcyjny MPK musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu MPK. Uszkodzenia są na tyle poważne, że utrudnienia mogą potrwać nawet do 22 maja.

Zmiany w komunikacji do 22 maja

  • Tramwaje linii 3, 10, 20, 33 jadą do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.
  • Tramwaje linii 31, 32 na Most Mieszczański.
  • Na odcinku pl. Jana Pawła II – Leśnica – Dokerska – Stadion Miejski Wrocław kursuje komunikacja zastępcza.
  • Pomiędzy placem Jana Pawła II a Kwiską kursują autobusy „za tramwaj”. Trzy z nich wydłużą swoją relację do Kozanowa. Autobusy będą kursować z częstotliwością ok. 5 minut.
  • Tramwaje kursują na odcinku Leśnica – Kwiska – Stadion (Królewiecka) – Kwiska. Z kolei autobusy „za tramwaj” kursują w relacji Kwiska – pl. Jana Pawła II oraz Kwiska – Kozanów.

Autobus 103

W związku z uszkodzeniem słupa trakcji tramwajowej na ulicy Legnickiej, od godziny 14:00 dnia 16 maja 2019 roku (czwartek) zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowej 103 celem wzmocnienia komunikacji zastępczej kursującej wzdłuż ulicy Legnickiej.

Autobusy linii 103 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Pilczyckiej przez ulicę Legnicką do ulicy Zachodniej z pominięciem ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Poznańskiej

Komunikat MPK:

W związku z awarią sieci na ulicy Legnickiej, której przyczyną było uderzenie samochodu osobowego w słup trakcyjny, MPK Wrocław musiało wprowadzić zmiany w kursowaniu tramwajów i uruchomić na tym obszarze komunikację zastępczą.

Od momentu wypadku prowadzone są intensywne prace nad przywróceniem regularnych kursów tramwajowych. Niestety, wymagana jest wymiana całego słupa trakcyjnego, co wiąże się z wykonaniem nowego fundamentu, przewieszeniem sieci trakcyjnej i jej regulacji. Powrót rozkładowych kursów planowany jest w dniu 22 maja.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ