Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności ukrył się na strychu pod styropianem

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzany jednak nie chciał iść do aresztu, dlatego ukrył się przed funkcjonariuszami na strychu za kominem, pod styropianem. Mimo to, 32-latek został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

Policjanci z komisariatu II w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się w jednym z mieszkań w Piechowicach. Kiedy mundurowi pojawili się pod budynkiem okazało się, że pomimo wyraźnych odgłosów dobiegających z środka, nikt nie chciał im otworzyć drzwi. Dopiero po podjęciu decyzji o siłowym wejściu do budynku i pojawieniu się na sygnałach pojazdu Straży Pożarnej, drzwi otworzyła matka poszukiwanego, która oświadczyła, że syna nie ma w domu.

Okazało się jednak, że policjanci znaleźli go ukrytego na strychu, za kominem pod płytami styropianowymi. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnie przekazany do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ