11.6 C
Wrocław
Róża Thun otwarcie atakuje dziennikarzy. O podsycanie agresji oskarża… Tomasza Sakiewicza

Róża Thun otwarcie atakuje dziennikarzy. O podsycanie agresji oskarża… Tomasza Sakiewicza

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun skarży się na nasilającą się agresję i mowę nienawiści. Polityk pokusiła się nawet o wskazanie konkretnych osób, które według niej za to odpowiadają. Są to – zdaniem Róży Thun – między innymi Ryszard Czarnecki (europoseł PiS) i redaktor naczelny “Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. Polityk zapomniała najwyraźniej, że to ona pierwsza posługiwała się “mową nienawiści”.

Róża Thun, która ponownie ubiega się o miejsce w Parlamencie Europejskim z ramienia Koalicji Europejskiej od jakiegoś czasu skarży się na agresję i mowę nienawiści, z którą ma do czynienia.  Wczoraj wolontariusze, którzy rozdawali jej ulotki mieli zostać oblani fekaliami.

Szliśmy razem z koleżankami i ktoś po prostu wyrzucił jakieś fekalia czy ścieki z okna lub balkonu

– relacjonował jeden z wolontariuszy podczas konferencji, którą zorganizowała europosłanka.

Thun wystosowała oświadczenie w sprawie agresji w kampanii wyborczej i bez ogródek wskazała osoby, które według niej odpowiadają za taki stan rzeczy. Mają nimi być między innymi Ryszard Czarnecki i… Tomasz Sakiewicz.

Eskalacja przemocy rozkręca się w najlepsze. Począwszy od sławetnych szubienic, przez porównywanie mnie przez Ryszarda Czarneckiego do “szmalcowników” i usiłowanie pozbawienia mnie polskiej tożsamości przez Tomasza Sakiewicza oraz liczne oszczerstwa, obrażanie, po groźby pozbawienia życia, które zgłaszam na policje i do prokuratury – sprawcy pozostają bezkarni

– twierdzi polityk Platformy Obywatelskiej.

Na takie otwarte zarzuty europosłanki wobec dziennikarza, zareagował redaktor naczelny “Gazety Polskiej”.

Pani Róża Thun powołując się na sprzeczkę w studio ze mną twierdzi, że to ja wzbudziłem agresje. Obejrzyjmy to i zobaczmy kto tu był agresywny

– napisał Tomasz Sakiewicz na Twitterze i załączył link do nagrania z programu telewizyjnego, którego wraz z Thun był gościem.

Jest pan wrednym i podłym kłamcą! – wykrzykiwała wtedy polityk PO. 

Będzie pan za te słowa żałował! – groziła redaktorowi Sakiewiczowi europosłanka Róża Thun.

Gdyby na Zachodzie polityk groził dziennikarzowi, tego samego dnia musiałby odejść z życia publicznego 

– powiedział portalowi Niezalezna.pl redaktor Sakiewicz.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ