Rusza kolejna edycja Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy

foto pixabay.com

Jeśli Twoje wiosenne porządki obejmują również postanowienia zmian w trybie życia – dla zdrowia i lepszego samopoczucia – może czas przesiąść się na rower? I nie chodzi o sportowe tempo i dystanse, ale o wykorzystanie dwóch kół w swoich codziennych podróżach po mieście. O ile masz spore chęci, ale przeszkodą jest długa lista “ale” – boję się, jeżdżę tylko po chodniku, nie wiem jak mam korzystać z infrastruktury – zapisz się na bezpłatne warsztaty “Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy”!

Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy to inicjatywa skierowana do tych, którzy są gotowi wypróbować rower jako środek transportu w mieście. Jeśli dojazd do pracy czy na uczelnię wydaje się być misją wysokiego ryzyka, albo pierwsze próby jazdy skończyły się konsternacją przy kontrapasach i śluzach rowerowych, warto skorzystać ze wsparcia.

Pomocną dłoń wyciągają doświadczeni w miejskiej jeździe rowerzyści ze stowarzyszenia Akcja Miasto, którzy obawy przed zjechaniem z chodnika i włączeniem się do ruchu z samochodami mają dawno za sobą. Dzięki własnemu doświadczeniu, doskonale rozumieją bolączki i wątpliwości cyklistów. Na większość z nich mają swoje sposoby i chętnie się z nimi podzielą. Przez dwie godziny są do Twojej dyspozycji w podpowiadaniu na co szczególnie zwracać uwagę w ruchu ulicznym, szukaniu najdogodniejszej wersji przejazdu na wybranej przez Ciebie trasie i w końcu wspólnej jeździe.

Na indywidualne zajęcia Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy można zapisać się wypełniając formularz na stronie http://wybieramrower.org/naukajazdy/. Należy w nim wskazać m.in. drogę, którą chcesz pokonać na rowerze. Może to być np. praca-dom, dom-uczelnia, dom-sklep lub inne. Po wysłaniu zgłoszenia zostanie Ci przydzielony Instruktor, który umówi się z Tobą na indywidualna jazdę. Spotkanie rozpoczynacie od krótkiej rozmowy o Twoich potrzebach i wątpliwościach. Jeśli masz potrzebę zapytać o kłopotliwe miejsca (duże skrzyżowania, ruchliwe ulice, niejasne rozwiązania infrastruktury rowerowej itp.), jak najbardziej jest na to miejsce. W końcu ruszacie w drogę – w towarzystwie doświadczonego rowerzysty łatwiej przekonać się do roweru i czerpać ogrom korzyści z regularnej jazdy.

“To kolejna edycja Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy. Do tej pory skorzystało z niej już około 150 uczestników, którzy dołączyli do grona wybierających rower w miejskich podróżach. Mamy nadzieję, że z tą edycją jeszcze więcej osób przekona się do zalet roweru i będzie mogło bezpiecznie i komfortowo włączyć się do ruchu” – mówi Łukasz Musiał, koordynator inicjatywy.

 

PODZIEL SIĘ