Wystawa o bogactwie naturalnym w Sejmie z inicjatywy wiceministra środowiska prof. Mariusza Oriona Jędryska

foto: .gov.pl

„Zasoby surowcowe w Polsce” to tytuł wystawy poświęconej bogactwom naturalnym Polski, która gości w Sejmie RP z inicjatywy wiceministra środowiska prof. Mariusza Oriona Jędryska, Głównego Geologa Kraju, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa.

Ekspozycja w przystępny sposób prezentuje wiedzę merytoryczną, aktualne trendy oraz cenne informacje na temat najważniejszych dla polskiej gospodarki surowców, tj. siarka, miedź, gaz ziemny czy węgiel kamienny oraz brunatny. Odwiedzający wystawę mogą też zobaczyć okazy prezentujące polskie surowce, a także ich zdjęcia wykonane pod mikroskopem.

Przekonany jestem, że wielu zwiedzających po raz pierwszy będzie miało możliwość przypatrzenia się z bliska wydobytym minerałom, a także poznania genezy i pochodzenia ważnych zasobów geologicznych. Wszak Polska słynie z surowców mineralnych i ma już trwałe miejsce w światowym dziedzictwie geologiczno-górniczym. To wspaniałe dziedzictwo winno być dla nas powodem do wielkiej dumy – napisał Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście skierowanym do uczestników wydarzenia.

W uroczystym otwarciu wystawy, które odbyło się 15 maja 2019 r., wzięli udział m.in. posłowie, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Państwowego Instytutu Geologicznego, oraz eksperci zajmujący się tematyką surowcową.

Wystawa była dostępna dla zwiedzających w gmachu głównym Sejmu (I piętro) do 17 maja 2019 r. Następnie zostanie przeniesiona do Ministerstwa Środowiska.

źródło: .gov.pl

PODZIEL SIĘ