Remont autostrady A4 rusza 20 maja

zdjęcie ilustracyjne

Od 20 maja wykonawca remontu autostrady A4 przy punkcie opłat w Karwianach rozpoczyna pracę. Od wtorku kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w ruchu. Wyznaczono zalecany objazd dla aut osobowych.

Od 20 maja wykonawca remontu PPO Karwiany na A4 rozpoczyna prace w terenie. We wtorek od wczesnych godzin porannych kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w okolicy punktu poboru opłat Karwiany. Wykonawca będzie ustawiał oznakowanie na jezdni, natomiast przełożenie ruchu planowane jest w późnych godzinach popołudniowych.

Zamknięte zostaną trzy bramki w kierunku Katowic (nr 11, 12, 13), a do dyspozycji kierowców będą dwie bramki (nr 9, 10). Na ten etap robót przewidziano ok. 2 tygodnie.

Zalecany objazd dla aut do 3,5 t

Aby uniknąć korków i utrudnień, dla kierowców aut do 3,5 t masy całkowitej wyznaczono zalecany objazd. Rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe, gdzie kierowcy zjeżdżają z autostrady A4 na drogę ekspresową S8 (dalej drogę krajową nr 8) w kierunku Kłodzka. Następnie należy skręcić w drogę wojewódzką 346 (kierunek Oława) i dalej w drogę wojewódzką 395 (kierunek Wrocław). Drogą wojewódzką 395 kierowcy dojadą do węzła autostradowego Wrocław Wschód. Taka sama trasa zalecanego objazdu obowiązuje dla przeciwnego kierunku ruchu.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ