Wniosek o tymczasowy areszt wobec 17 – letniego nożownika

domena publiczna

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieścia skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, zatrzymanego w dniu wczorajszym 17 – letniego Krystiana B. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa Doroty W.- pielęgniarki jednego z wrocławskich szpitali, poprzez zadanie pokrzywdzonej 3 ciosów nożem w plecy w okolicę łopatek. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, Krystian B. od 14 maja 2019r. przebywał jako pacjent na oddziale chorób zakaźnych jednego z wrocławskich szpitali. W dniu 22 maja 2019r. w  godzinach wieczornych pielęgniarka Dorota W. weszła do sali, w której przebywał Krystian B. Następnie podała mężczyźnie leki, a gdy odwróciła się żeby wyjść, została zaatakowana przez niego nożem. Napastnik porzucił nóż na miejscu zdarzenia, po czym zbiegł ze szpitala. Pokrzywdzonej została udzielona niezbędna pomoc medyczna, po czym kobieta została przewieziona do innego z wrocławskich szpitali celem dalszej hospitalizacji. Krystian B. został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu.

Pokrzywdzona Dorota W. w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała w postaci trzech ran kłutych okolicy międzyłopatkowej z kanałami drążącymi do obu jam otrzewnowych z prawdopodobieństwem uszkodzenia miąższu płuc, krwawieniem do jam opłucnowych, skutkujące powstaniem m.in. obustronnej odmy opłucnowej, złamania żebra IV przykręgosłupowo po stronie lewej. Obrażenia te stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

17- latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego oraz mając na uwadze grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ