Dworczyk: decyzja ws. rekonstrukcji rządu w czasie najbliższych godzin lub dni

W poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekazał, że decyzja w sprawie rekonstrukcji rządu zapadnie w ciągu najbliższych godzin lub dni. – Takie sprawy są konsultowane na poziomie politycznym – powiedział.

Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 99,25 proc. obwodowych komisji poinformowała o poparciu dla poszczególnych partii. Według nich komitety otrzymały:PiS – 45,57 proc.; KE – 38,29 proc.; Wiosna – 6,04 proc.; Konfederacja – 4,55 proc.; Kukiz’15 – 3,70 proc.; Lewica Razem – 1,24 proc.

Ze zgromadzonych dotychczas danych wynika, że mandaty w PE zdobyli: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska oraz minister w KPRM Beata Kempa.

W poniedziałkowej rozmowie w TVN24 Michał Dworczyk pytany był, kiedy ministrowie, którzy uzyskali mandat do Parlamentu Europejskiego, znikną z rządu.

– Dzisiaj, czyli w najbliższych godzinach, w najbliższych dniach, zapadną te decyzję. Te decyzje zapadną pomiędzy prezesem Jarosławem Kaczyńskim a premierem Mateuszem Morawieckim – powiedział Dworczyk.

– Takie sprawy są konsultowane na poziomie politycznym -dodał.

Na pytanie, czy w związku z objęciem przez Beatę Szydło mandatu w PE będzie nowa wicepremier ds. społecznych, szef kancelarii premiera podkreślił, że na pewno dalej będzie funkcjonował Komitet Społeczny Rady Ministrów.

– Ten Komitet ma dotychczasowy dorobek i powinien dalej prowadzić prace – ocenił.

– Na pewno jeden z ministrów przejmie obowiązki pani wicepremier (…); podobnie jak obowiązki pani minister Beaty Kempy, która była ministrem w kancelarii premiera, przejmie minister. Też nie zostanie zlikwidowany ten obszar aktywności – dodał.

Źródło: TVN24/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ