Pijany zamierzał wieźć dzieci nad morze przez całą Polskę! Policja udaremniła jego zamiary

fot. Policja Wałbrzych
Kontrola autokarów wyjeżdżających na wycieczki z uczniami oleśnickich szkół to jedno z ważniejszych zadań policjantów. W trakcie takiej kontroli autobusu policjanci z Oleśnicy stwierdzili, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z uczestnikami wycieczki pojechał inny kierowca – trzeźwy.

Bezpieczeństwo dzieci wyruszających na szkolne wycieczki to bardzo ważny element każdej wyprawy autokarem. Policjanci z Oleśnicy w okresie wiosennym i letnim prowadzą systematyczne kontrole stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzenia trzeźwości kierowców i ich uprawnień do przewozu wycieczek. Policjanci udaremnili dalszą jazdę autokarem kierowcy, którego stan trzeźwości nie pozwalał na kierowanie. Około godziny 5:30 oleśniccy policjanci wydziału prewencji podjęli zgłoszoną wcześniej kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną nad morze miały wyjechać dzieci ze szkoły podstawowej. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wskazał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Taki czyn jest określony w przepisach prawa jako przestępstwo. Policjanci uniemożliwili 48-letniemu kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Z uczestnikami wycieczki pojechał inny kierowca – trzeźwy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Zachęcamy wszystkich organizatorów wycieczek autokarowych do korzystania z takiej formy sprawdzenia pojazdu i kierowcy przed wyruszeniem w podróż. Przypominamy również, że konieczność skontrolowania autokaru warto zgłosić z wyprzedzeniem. Wystarczy zatelefonować do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oleśnicy tel. 71 397 6283 lub do Dyżurnego jednostki tel. 71 397 6200. Na terenie Oleśnicy kontrole autokarów prowadzone są na parkingu przy markecie przy ulicy Moniuszki.

 

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ