Nowa nagroda prezydenta Rafała Dutkiewicza

MP

Dzisiaj w Synagodze Pod Białym Bocianem prezydent Rafał Dutkiewicz zostanie uhonorowany specjalną nagrodą.

Jak czytamy na portalu Simcha, Prezydent przysłużył się szczególnie społeczności żydowskiej i Departament ds. Diaspory Światowej Organizacji Syjonistycznej we współpracy z Federacją Syjonistyczną postanowił zaszczycić Rafała Dutkiewicza “Nagrodą Jerozolimy”.

Na uroczystość przybędzie Gusti Yehoshua-Braverman, przewodnicząca Departamentu ds. Diaspory Światowej Organizacji Syjonistycznej, która o godz. 20:00 wręczy “Nagrodę Jerozolimy” Prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi.

– Otrzymuje ją osoba, która jest aktywnie zaangażowana we wzmacnianie lokalnej społeczności żydowskiej, umacniania jej więzi z państwem Izrael i jego stolicą Jerozolimą.

 

Kolejne zaproszenie jest na poniedziałek, również do Synagogi Pod Białym Bocianem, gdzie o godz. 17:00 odbędzie się festiwalowe “Spotkanie Gmin Żydowskich”.

Organizatorzy Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA zapraszają na PANEL DYSKUSYJNY – PRZYSZŁOŚĆ SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ W POLSCE. Dyskusję poprowadzą: Klara Kołodziejska – Przewodnicząca GWŻ we Wrocławiu, Alicja Kobus – Przewodnicząca GWŻ w Poznaniu, Lesław Piszewski Przewodniczący GWŻ w Warszawie, Józef Weininger -Przewodniczący GWŻ w Łodzi. Moderatorem będzie Jerzy Kichler – członek zarządu GWŻ we Wrocławiu.

Jakie tematy poruszą liderzy Związku Gmin Żydowskich podczas Panelu?

Wiedza o problemach nurtujących współczesne społeczności żydowskie w Polsce oparta jest głównie na doniesieniach prasowych z różnych uroczystości lub zasłyszanych plotkach. Kontrowersje wzbudzają reprywatyzacja majątków i antysemickie incydenty. W istocie brak rzetelnych informacji o dylematach i codziennym życiu gmin żydowskich, ważna będzie dyskusja przyszłości życia żydowskiego w Polsce. O tych sprawach będzie można dowiedzieć się „z pierwszej ręki”, gdyż w spotkaniu będą uczestniczyć liderzy Gmin Wyznaniowych Żydowskich.

PODZIEL SIĘ