Wykorzystał chorobę matki i ukradł pieniądze z jej konta

fot. pl.freeimages.com

Lubińscy policjanci zatrzymali 40-latka, który okradł własną matkę. Mężczyzna wykorzystał chorobę kobiety i jej pobyt w szpitalu, skradł jej kartę płatniczą i wybrał z konta 29 tysięcy złotych. Wyrodny syn usłyszał już zarzuty. Przyznał się do kradzieży pieniędzy, tłumacząc funkcjonariuszom, że całą kwotę przeznaczył na bieżące wydatki i remont kuchni. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej policji zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Lubin, podejrzanego o dokonanie kradzieży pieniędzy z konta bankowego własnej matki. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystując pobyt w szpitalu schorowanej kobiety, dokonał kradzieży jej karty płatniczej i sukcesywnie wypłacał z bankomatu po tysiąc złotych. W sumie z konta własnej matki, 40-latek wybrał 29 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze już przedstawili mężczyźnie zarzuty. Zatrzymany przyznał się do kradzieży pieniędzy. Tłumaczył policjantom, że całość kwoty przeznaczył na remont kuchni i bieżące wydatki. Za czyn, którego się dopuścił, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ