“Ostre spięcie” między Tuskiem i Schetyną. Skala porażki poróżniła polityków

schetyna4.png
Jak donosi “Wprost”, powołując się na relacje anonimowych informatorów ze spotkania Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną po przegranych przez Koalicję Europejską wyborach, były premier zawiesza plan powrotu do Polski. Podczas spotkania, miało dojść do “ostrego spięcia”.

 

Według “Wprost” w rozmowie Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną padły oskarżenia i sugestie, aby zakończyć działalność polityczną.

– Niektórzy muszą już odejść – miał powiedzieć obecny przewodniczący Rady Europejskiej.

– Może lepiej, żebyś ty odszedł – miał odpowiedzieć mu obecny lider Platformy Obywatelskiej.

Tygodnik wskazuje, że “polityczny plan” powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki “legł w gruzach” po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość wygrało z Koalicją Europejską wybory do europarlamentu.

– Miesiąc temu Tusk był przekonany, że wynik Koalicji Europejskiej i PiS będzie bardzo zbliżony. Zakładał powrót na poważnie do polskiej polityki, ale na swoich warunkach. Chciał mieć wpływ na listy, sztab i kampanię jesienną – mówi anonimowy informator “Wprost”.

– Potem do Tuska zaczęły dochodzić sygnały, że możemy jednak te wybory przegrać. Jednak skala porażki go zaskoczyła – dodaje w rozmowie z tygodnikiem.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ