20.1 C
Wrocław
Barbarzyńskie praktyki w prosektorium. Lekarze strzelali do zwłok

Barbarzyńskie praktyki w prosektorium. Lekarze strzelali do zwłok

domena publiczna
W Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi lekarze przeprowadzali szokujące eksperymenty na ludzkich zwłokach, za zgodą komisji bioetycznej. Sprawdzali jak ludzkie ciało reaguje na trafienia z broni pneumatycznej.

O barbarzyńskich praktykach łódzkich medyków poinformował “Super Express”. Jak informuje gazeta, lekarze w ramach bliżej nieokreślonego eksperymentu, oddawali strzały z broni pneumatycznej, celując w tkanki miękkie, a także kości.

Do procederu dochodziło zanim została przeprowadzona sekcja zwłok. Lekarze chcieli ponoć sprawdzić jak ciało reaguje na postrzał. O sprawie nie miały pojęcia rodziny zmarłych, jak również prokuratura.

Uniwersytet tłumaczy, że działania lekarzy odbywały się zgodnie z prawem, a na przeprowadzenie eksperymentu otrzymali zgodę komisji bioetycznej.

„Prokuratura ma inne zdanie na ten temat i twierdzi, że to ona ostatecznie decyduje, jaki zakres badań będzie przeprowadzony na ciele zmarłego”

– podaje “Super Express”.

Okazuje się, że medycy nie odnotowywali przeprowadzania kontrowersyjnych eksperymentów w dokumentacji z sekcji zwłok.

Proceder w łódzkim prosektorium został ujawniony przez jedną z lekarek, która pochwaliła się wynikami szokującego eksperymentu w periodyku medycznym.

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info, Super Express

PODZIEL SIĘ