Dera: PO chce usunąć urząd wojewody. To niezgodnie z konstytucją. Konstytucja!

schetyna4.png
Urząd wojewody jest zapisany w konstytucji. Platforma Obywatelska chce zlikwidować ten urząd? To jest niezgodne z konstytucją! Mogę teraz zacząć krzyczeć “Konstytucja! Konstytucja!” – powiedział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, który był gościem red. Gromadzkiego w programie “W Punkt” w Telewizji Republika.

Andrzej Dera skomentował doniesienia nt. planów opozycji ws. zaangażowania samorządowców w następnych wyborach. – Kadencja samorządów zaczęła się rok temu. Nie wiem jak zareagują mieszkańcy miast. Czy nie będą tego odbierać jako dezercji. To wcale nie musi się przekładać na akceptację społeczną, a co za tym idzie – może to nie dać wyników. To może nie być atrakcyjna oferta dla kogoś, kto jest teraz prezydentem miasta – mówił minister.

– Znam prezydenta Leszna. To był kiedyś poseł Platformy Obywatelskiej. Miał odwagę powiedzieć jak było. To próba uwikłania samorządów w politykę. Samorządowcy tego nie chcą – przekonywał Dera. – Wyniki samych dużych miast w ogóle nie przekładają się na wynik w całej Polsce – podkreślał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta.

– Naszym programem jest zrównoważony rozwój kraju. Platformę interesują tylko największe miasta. (…) Urząd wojewody jest zapisany w konstytucji. Oni chcą zlikwidować urząd wojewody? To jest niezgodne z konstytucją! Mogę teraz zacząć krzyczeć “Konstytucja! Konstytucja!” – kpił minister Dera.

– Skoro PO nie może wygrać, to musi zrobić coś, żeby cokolwiek wygrać – dlatego wzięli się za samorządy. Oni chcą jak najmniej przegrać w tym momencie – podkreślił.<–PAGEBREAK–>

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ