Homo-terror we dwojga! W Poznaniu rozpoczęły się warsztaty tanga dla par jednopłciowych

flaga_homo_lgbt_gay-400x0.jpeg
Poznań będzie pierwszym miastem, w którym odbędą się warsztaty tzw. queer tanga. – Chcemy zaprezentować przestrzeń socjalną kultury, jaką jest tańczenie jednego z najpiękniejszych i najbardziej zmysłowych tańców na świecie w nieco innej odsłonie – przekonuje instruktor tanga.

Lekcję pokazową zaprezentuje instruktor tanga z Poznania, Tomasz Sępowicz wraz ze swoim “partnerem”. – Chcemy zaprezentować przestrzeń socjalną kultury, jaką jest tańczenie jednego z najpiękniejszych i najbardziej zmysłowych tańców na świecie w nieco innej odsłonie – opowiadają pomysłodawcy.

– Queer milongi, festiwale i kursy tanga dla par “nieheteronormatywnych” są w innych krajach codziennością. Poznań jako pierwszy inicjuje taką odsłonę tanga, która może zaciekawić nie tylko nietypowym, ale również niepozostawiającym bez wrażeń obrazem – przekonują organizatorzy warsztatów.

Wydarzenie odbędzie się 5 lipca. – Podczas Pride Week będziecie mieli możliwość zasmakować czegoś niepowtarzalnego. Nie opiszemy Wam tego w słowach, trzeba przyjść i doświadczyć – twierdzą organizatorzy.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ