29.6 C
Wrocław
Jechał skuterem z 4-letnim synem. Był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia...

Jechał skuterem z 4-letnim synem. Był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli kierującego skuterem, który podróżował z 4-letnim synem. Po sprawdzeniu okazało się, że 31-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Jakby tego było mało, poruszał się jednośladem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Podejrzanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w trakcie pełnionej służby zauważyli jadącego drogą gminną motorowerzystę, który podróżował wraz małym dzieckiem. Sposób jazdy wskazywał, iż najprawdopodobniej mężczyzna znajduje się pod wpływem działania alkoholu. Patrol zatrzymał go do kontroli, w trakcie której stwierdzono, iż kierujący ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w ruchu lądowym.

Na miejscu policjanci wykonali z jego udziałem czynności, skuter zabezpieczono oraz odholowano na parking strzeżony, a chłopca przekazano jego matce.

Podejrzanemu za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

PODZIEL SIĘ