Hulajnogi będą traktowane jak rowery!

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber poinformował o zmianach w prawie dotyczących urządzeń transportu osobistego -“UTO”. Hulajnogi będą traktowane jak rowery i będą musiały poruszać się tak jak one, czyli drogami dla rowerów – poinformował. Ale to nie wszystko.

Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury (MI) przedstawili w piątek pakiet propozycji ws. uregulowania zasad ruchu urządzeń transportu osobistego (UTO).
– Hulajnogi będą mogły poruszać się po chodnikach tylko wtedy, gdy nie będzie drogi dla rowerów i dopuszczalna prędkość na drodze obok chodnika będzie wyższa niż 30 km na godzinę – powiedział w piątek na konferencji prasowej wiceminister Weber.

– Urządzenia transportu osobistego będą traktowane jak pojazdy – powiedział na konferencji prasowej Weber.

– Zgodnie z nowymi propozycjami, urządzenia transportu osobistego będą pojazdami i będą plasowane w hierarchii podobnie jak rowery – dodał.

Przedstawiciele resortu zaznaczyli, że nie chcą wprowadzać “nadmiernych restrykcji wobec którejkolwiek z grup użytkowników dróg, a jedynie zapewnić wszystkim bezpieczeństwo”.
Obecnie w polskim prawie nie ma regulacji, które dotyczą np. hulajnóg elektrycznych, dlatego ich użytkownicy są traktowani jako piesi, którzy powinni korzystać z chodników.

Źródło: twitter, telewizja republika

PODZIEL SIĘ