Mann przed Komisją Etyki Polskiego Radia. Dziennikarz odpowie za swoje skojarzenie “Neandertalczyka” z premierem?

Mann.jpg

Wojciech Mann stanie przed Komisją Etyki Polskiego Radia z powodu swojej wypowiedzi na antenie radiowej Trójki, w której mówił o skojarzeniu piosenki „Neandertalczyk” z premierem Mateuszem Morawieckim.

Nie komentuję, czekam
—powiedział dziennikarz w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.
Mann zapowiadając podczas audycji „W tonacji Trójki” piosenkę „Neandertalczyk” zespołu Hotlegs, powiedział:
Wygrzebałem z głębi archiwów piosenkę zdecydowanie o postaci historycznej. Zresztą trudno mówić o jednej postaci, zaraz wszystko się wyjaśni. I wybrałem zadowolony z tego, że mam taki nietypowy pomysł. Potem się jednak zaniepokoiłem, czy państwo nie będą mieli skojarzenia z naszym premierem, który, przebrany za dżentelmena, potraktował próbującą go przywitać panią tak, jak widzieliśmy.

Dziennikarz nawiązał w tej sposób happeningu prezydent Aleksandry Dulkiewicz, która zaczepiając premiera Morawieckiego na ulicy próbowała go zaprosić na uroczystości związane z rocznicą wyborów 4 czerwca.

W oświadczeniu kierownictwa Trójki przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl, czytamy:
W związku z wypowiedzią redaktora Wojciecha Manna 4 czerwca 2019 r. w audycji „W tonacji Trójki” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, która wzbudziła kontrowersje wśród wielu słuchaczy, Zarząd Polskiego Radia S.A. skierował tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia, która oceni, czy narusza ona standardy etyczne obowiązujące w Polskim Radiu S.A.

wpolityce.pl/Wirtualnemedia.pl

PODZIEL SIĘ