Bardo po konsultacjach: Droga S8 tak ale nie pod oknami

Fragment drogi krajowej nr 8 w Bardzie. fot. GDDKiA

Rozbudowa krajowej ósemki jest konieczna ale dlaczego musi przebiegać przez centrum miasta, pytali wczoraj mieszkańcy Barda podczas konsultacji społecznych zorganizowanych przez Urząd Miasta w Bardzie i Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad.

O sprawie pisaliśmy tydzień temu (tutaj: Mieszkańcy Barda nie chcą krajowej 8 w mieście. Będzie protest). GDDiA dla Barda przygotowała za dużo wariantów, stąd takie rozedrganie społeczne, komentują mieszkańcy wsi sąsiadujących z Bardem.

Oskar i Anna W. spod Barda uważają, że przedstawione propozycje do konsultacji społecznych zawsze obarczone są ryzykiem. Jeśli jest za dużo do omówienia, raczej nie wypracuje się nawet kompromisu.

Będą ekrany albo nasypy, zatem hałas zostanie wygłuszony poza tym na zebraniu byli ludzie starsi, większość bez własnych aut. Oni mają już inne potrzeby. Jeśli za oknami chcą mieć ciszę, to powinni pomyśleć o przeprowadzce, bo nie da się żyć w mieście i mieć jak na wsi. Lepiej abyśmy mieli wariant przez miasto i objazd, bo teraz z naszymi roszczeniami w życiu nie dojdą do ładu, każdy każdego oprotestuje.

 

Ten protest wyartykułowany został przez nas na wiele sposobów, mówili bardzianie na konsultacjach.

Mamy nadzieję, że wczorajsza liczna reprezentacja zaniepokojonych mieszkańców i apel w obronie Barda i Przełęczy Bardzkiej opublikowany w mediach społecznoścowych wpłynie na decyzję urzędników od odstąpieniu od preferowanego pomysłu pociągnięcia odcina ósemki przez nasze miasto.

 

Z kolei Burmistrz Krzysztof Żegański niczego nie wyklucza

Gdy tylko poznamy wyniki analizy ankiet z terenu naszej gminy niezwłocznie będziemy o tym informować. Tymczasem dyskusja trwa.

Ankiety przygotowane przez GDDKiA można wypełniać na specjalnym formularzu na stronie Dyrekcji lub bezpośrednio składać w gminie ale tylko do 20 czerwca, – Zadbamy o ich dostarczenie, zapewnia Burmistrz

 

 

PODZIEL SIĘ