26.2 C
Wrocław
Mazurek do Schetyny: …zabiorą 500+, podniosą wiek emerytalny i zakończą to “rozdawnictwo”,...

Mazurek do Schetyny: …zabiorą 500+, podniosą wiek emerytalny i zakończą to “rozdawnictwo”, że przyjmą każdą ilość nielegalnych imigrantów?

Po ewidentnym sukcesie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości na polskiej wsi, opozycja postanowiła tam skierować swoje siły i przybliżyć się do tamtejszego elektoratu. – Nasi posłowie i to już pewnie wiedzą, ale usłyszą też nasi działacze i nasi kandydaci. Wakacje spędzą na polskiej wsi – zapowiedział wczoraj w RMF FM Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego PO-KO. Dziś do tego pomysłu odniosła się była rzecznik PiS, a obecnie eurodeputowana Beata Mazurek.

Koalicja Europejska wygrywa wybory w wielkich miastach, a to zaledwie 15 proc. mieszkańców całej Polski. Pozostałe regiony naszego kraju – a zwłaszcza wsie i mniejsze miasteczka – to elektorat, który zdecydowanie głosuje na Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego zagłosowało aż 70 proc. rolników.

Ten wysoki wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości na polskiej wsi oraz w mniejszych miastach stał się powodem reakcji opozycji. Wczoraj Sławomir Neumann, szef klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska zapowiedział, że ich działacze ruszą w teren.

Nasi posłowie i to już pewnie wiedzą, ale usłyszą też nasi działacze i nasi kandydaci. Wakacje spędzą na polskiej wsi. W polskich małych miasteczkach, przekonując Polaków do tego, żeby szli jesienią głosować. To będą nasze wakacje, bo tę lekcję musimy odrobić

– mówił Neumann w RMF FM.

Dziś plany te powtórzył lider PO, Grzegorz Schetyna.

– Za tydzień ruszamy rozmawiać z ludźmi do setek miast, miasteczek i wsi

– zapowiedział Schetyna.

Do planów kampanijnych opozycji odniosła się na Twitterze Beata Mazurek, była rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, a po ostatnich wyborach – eurodeputowana. Wyliczyła m.in. kilka propozycji, które przez minione lata pojawiały się w trakcie prowadzonych przez Platformę i akolitów kampaniach przedwyborczych.

I co Schetyna i Koalicja Europejska powiedzą ludziom? Że zabiorą 500+, podniosą wiek emerytalny i zakończą to “rozdawnictwo”, że przyjmą każdą ilość nielegalnych imigrantów?

– napisała Mazurek.

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ