Warszawa: dramatyczny pożar na budowie wieżowca [WIDEO]


W sobotę po godzinie 5 rano ostatecznie ugaszono pożar na budowie wieżowca The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego. Nikt nie został poszkodowany.
Pożar wybuchł w piątek około godz. 22. Płomienie objęły najwyższe kondygnacje 120-metrowego wysokościowca. Na miejscu w szczytowym momencie w akcji gaszenia brało udział 130 strażaków. Ze względu na zagrożenie zamknięto bezpośrednie sąsiedztwo Ronda Daszyńskiego. Służby informowały także o dużych utrudnieniach w ruchu.

Jak poinformował rzecznik mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski, nadal zamknięty jest ruch na ul. Towarowej od ronda Daszyńskiego. – To kwestia godziny, dwóch, kiedy ruch będzie odblokowany – stwierdził strażak.

– W związku z pożarem nikomu nic się nie stało. Budynki obok, które wydawało się, że są w dużym zagrożeniu, nie zostały uszkodzone. Palące się elementy, które spadały, nie uszkodziły ich – dodał.

Na budowie wieżowca The Warsaw paliły się elementy konstrukcyjne, które na najwyższych kondygnacjach osłaniały budynek od wiatru. – Stanowiły one też reklamę z tworzywa sztucznego. Były to grube 14-metrowe belki. To wszystko paliło się i spadało – powiedział Kierzkowski.

Źródło: IAR, media/ teleiwzjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ