Z Kłodzka do Wałbrzycha bez autobusowej komunikacji zastępczej

Macdriver (Bartek Wawraszko), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Z końcem tygodnia podróż pociągiem z Kłodzka do Wałbrzycha – między Głuszycą a Wałbrzychem – będzie bez autobusowej komunikacji zastępczej.  Kończą się najważniejsze prace w tunelu kolejowym pod Małym Wołowcem. W obiekcie uszkodzona kamienno-ceglana obudowa, na długości kilkunastu metrów, została usunięta. Wykonano nowe żelbetowe zabezpieczenie. Naprawy i zabezpieczenia były prowadzone etapami dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości i trwałego związania poszczególnych warstw nowej obudowy.  Pozostałe roboty zakończą się w czerwcu, ale nie maja one już wpływu na ruch pociągów.

Wykonane prace – przy obudowie i wcześniejsze roboty torowe – pozwolą na bezpieczne przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych w tym ponad stuletnim obiekcie, który zaliczany jest do najdłuższych tuneli kolejowych w Polsce (dł. 1603 m).

Całkowita wartość prac w tunelu – łączenie z pracami torowymi wyniosła – 10,8 mln zł; w tym wartość prac przy obudowie to ponad 3,5 mln zł. (netto).

 

Kolejne 13 mln dla sprawnych przewozów na trasie Wałbrzych – Kłodzko

Przeznaczone jest ponad 13 mln zł, ze środków PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., na prace na dwóch obiektach na trasie Wałbrzych – Kłodzko. Prace obejmują most stalowy w Świerkach i kamienny wiadukt/most w okolicy Jedliny Zdrój.  Roboty nie ograniczą kursowania pociągów.

W Świerkach odnawiane są metalowe konstrukcje mostu, będą piaskowane, zabezpieczane antykorozyjnie i malowane. Przeprowadzona będzie naprawa pomostów inspekcyjnych i elementów kamiennych – przyczółków.

Remont obiektu w Jedlinie Zdrój obejmie m.in. czyszczenie i uzupełnienie ubytków kamiennej konstrukcji, naprawę koryta potoku pod obiektem oraz naprawę jezdni i chodnika.

PODZIEL SIĘ