“Bitwa okazała się trudniejsza niż się wydawało, ale zwyciężymy”. Ziobro mówi, kiedy reforma wymiaru sprawiedliwości zostanie zakończona

W poniedziałkowym wywiadzie dla “Naszego Dziennika” minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapewnił, że w kolejnej kadencji, reforma wymiaru sprawiedliwości zostanie dokończona.

 

– Kolejne wyborcze zwycięstwo obozu Zjednoczonej Prawicy, na które liczę, będzie jednocześnie sygnałem dla Unii Europejskiej, że nasz rząd nie jest rządem przejściowym i że wyraża wolę Polaków zdeterminowanych, by zreformować sądy – powiedział Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla “ND”.

– Spodziewam się w związku z tym większej powściągliwości ze strony UE w ingerencjach w reformy w Polsce – dodał minister w wywiadzie dla dziennika.

W jego ocenie “skala zewnętrznych ingerencji ze strony Unii Europejskiej, podsycanych przez totalną opozycję w Sejmie i jej destrukcyjne działania, przerosły najśmielsze oczekiwania”.

– Bitwa okazała się trudniejsza, niż się wydawało ale zwyciężymy. Dokończymy reformę – podkreślił w wywiadzie dla “ND” Ziobro.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ