Ks. Skrzypczak o ataku nożownika na księdza we Wrocławiu: wszystko zmierza do tego, aby Kościół zamilkł. Nie wolno nam dać się zastraszyć

fot: youtube
Dziś rano zaatakowano we Wrocławiu kierownika notariatu wrocławskiej kurii ks. dr Ireneusza Bakalarczyka. Duchowny został przewieziony do szpitala. Jego stan jest stabilny. My musimy robić swoje. – Teraz wybiła godzina, aby jeszcze bardziej głosić słowo Chrystusa, modlić się i myśleć o nawróceniu – mówi w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl ks. dr hab. Robert Skrzypczak.

Wraz z parodią religii i bluźnierstwami dokonuje się ewidentny atak na Kościół, już nie tylko werbalny, ale i fizyczny. Czy można mówić, że przemoc wobec Kościoła wzrasta na naszych oczach?

Niestety, ale tak. Wszystko zawsze zaczyna się od kreowania negatywnej atmosfery – obecnie tak się dzieje w przypadku Kościoła. Oczywiście trzeba jasno powiedzieć, że widać łapę diabła w przypadku wykorzystywania małoletnich, bo do tak ohydnych czynów może posunąć się tylko sam diabeł. Tę samą czarcią łapę widać w postępowaniu ludzi, którzy wspierają niektóre ofiary. Oni próbują nie tylko walczyć o ich dobro, ale wykorzystują te wydarzenia do uderzenia w Kościół. Im mniej Kościoła tym łatwiejsza droga do przeprowadzania rewolucji. Emocje się nakręcają – wielu moich przyjaciół mówi mi dzisiaj, że jeszcze nigdy nie widzieli takich ataków na Kościół i wiarę.

Widzi Ksiądz związek pomiędzy atmosferą, jaka wytworzyła się wokół Kościoła po filmie „Kler”, a potem produkcji braci Sekielskich, a atakami, które obecnie mają miejsce?

Nie chciałbym, aby to zabrzmiało, że ujawnianie grzechów Kościoła powoduje bezpośrednie ataki. To nie tak – to wina atmosfery, którą stworzono wokół filmu pana Sekielskiego. Wzrasta przyzwolenie na bluźnierstwo i świętokradztwo. Mamy do czynienia z całą masą ataków, to nie jest jeden przypadek.

Jak Kościół i ludzie wierzący mają na tę agresję odpowiadać? 

Nie wolno nam się dać zastraszyć! Cała akcja zmierza do tego, aby Kościół zamilkł. Chodzi o to, aby ludzie wierzący podkulili ogon i poczuli się winni, zepchnięci do narożnika. My musimy robić swoje. Teraz wybiła godzina, aby jeszcze bardziej głosić słowo Chrystusa, modlić się i myśleć o nawróceniu. Musimy się chronić pod płaszczem Maryi. Matka Boża jest jedyną obrończynią, mamy do czynienia z atakiem szatańskim. Maryja jest po naszej stronie! Musimy prosić ją o pomoc.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ