17.6 C
Wrocław
Nożownik zaatakował księdza. Wcześniej z nim rozmawiał – wiadomo już, o czym

Nożownik zaatakował księdza. Wcześniej z nim rozmawiał – wiadomo już, o czym

fot: youtube
Znamy nowe fakty dotyczące porannego zdarzenia z jednego z wrocławskich kościołów. Nożownik zaatakował tam księdza. Wcześniej prowadził z nim rozmowę – jak dowiedział się portal tvp.info, dyskutował m.in. o przypadkach pedofilii w Kościele.

Do tego szokującego zdarzenia doszło dziś przed godz. 7 na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia.

“Mężczyzna podszedł do księdza, rozpoczął z nim rozmowę, następnie ugodził go nożem”

– powiedział Zaporowski.


Atak na księdza we Wrocławiu. Duchownego ugodzono nożem

Tuż po zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany.

“Napastnik to 57-letni mieszkaniec Wrocławia. Został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu przez osoby postronne i przekazany policjantom, a następnie doprowadzony do jednego z komisariatów, gdzie obecnie jest przesłuchiwany”

– powiedział rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak.

Dodał, że na razie nie są znane motywy działania napastnika.

“Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli m.in. nóż, którym posługiwał się sprawca”

– przekazał Dutkowiak.

Ranny ksiądz trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Rzecznik prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Monika Kowalska poinformowała, że 48-letni ksiądz dobrze zniósł operację.

“Jest w stanie stabilnym, nie zagrażającym życiu. Lekarze zaopatrzyli wszystkie urazy wewnętrzne spowodowane w obrębie klatki piersiowej i jamy brzusznej”

– powiedziała Kowalska.

Jak ustalił portal tvp.info, ze źródeł zbliżonych do sprawy, napastnik przed atakiem dyskutował z księdzem o m.in. przypadkach molestowania seksualnego i pedofilii w Kościele. Warto podkreślić, że właśnie ten temat jest często wykorzystywany do ataków na Kościół Katolicki. Pomijane są za to przypadki pedofilii w innych środowiskach, na przykład politycznych.

źródło: niezależna.pl/ tvp.info

PODZIEL SIĘ