To wielki sukces! Szczerski: negocjacje ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce zakończone

fot: youtube
Gość “Sygnałów dnia” radiowej Jedynki szef gabinetu prezydenta Andrzejda Dudy Krzysztof Szczerski przekazał bardzo dobre wiadomości. – Mogę potwierdzić, że negocjacje polityczne ws. zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce zostały zakończone. To sukces. Porozumienie zawiera wszystkie te elementy, których oczekiwał prezydent Andrzej Duda – mówił.

 

W środę w Białym Domu prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych mają podpisać polityczną umowę o zwiększeniu zaangażowania sił zbrojnych USA nad Wisłą.

– Mogę potwierdzić, że negocjacje polityczne zostały zakończone. Ale to nie oznacza porozumienia, bo wynik tych negocjacji zostanie przedstawiony prezydentom i to oni zdecydują, czy to porozumienie ich satysfakcjonuje – przyznał Szczerski.

– Pierwotnie wszystko wskazywało na to, że negocjacje będą trwały dłużej i ich wynik mógłby być ewentualnie zaakceptowany we wrześniu, czyli w trakcie wizyty Donalda Trumpa w Warszawie. Uległy one jednak przyspieszeniu dzięki woli politycznej i dobrym negocjacjom – kontynuował.

Szczerski mówił, że porozumienie między Polską a USA to sukces.

– Uważam, że zawiera ono wszystkie te elementy, których prezydent oczekiwał, ale oczywiście to jego zdanie będzie decydujące – podsumował.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ