Zdrowie zaczyna się w jelicie ?

foto: materiały prasowe PR EXPERT

W naszym jelicie odbywają się wszelkiego rodzaju procesy, które wpływają na nas dobrze albo źle. Jest to zależne od naszych bakterii jelitowych, czyli od zbioru drobnoustrojów, które każdy z nas w jelicie nosi, jest to ok. 2 kg bakterii – mówiła w Telewizji Republika dr Patrycja Szachta, doktor nauk biologii medycznej.

Gościem Jolanty Rostkowskiej w „Zdrowiu na Śniadanie” była dr Patrycja Szachta, doktor nauk biologii medycznej.

Mówiąc o tym, czy to prawda, że „zdrowie zaczyna się w jelicie” dr Szachta powiedziała, że jest to prawda w stu procentach. – W naszym jelicie odbywają się wszelkiego rodzaju procesy, które wpływają na nas dobrze albo źle. Jest to zależne od naszych bakterii jelitowych, czyli od zbioru drobnoustrojów, które każdy z nas w jelicie nosi, jest to ok. 2 kg bakterii – wyjaśniła.

– Te bakterie robią niesamowitą pracę o to, jeśli chodzi o utrzymanie nas w stanie zdrowia. Niestety, jeśli dojdzie do uszkodzenia tej bardzo delikatnej mikroflory jelitowej, to rozpoczynają się problemy i różnego rodzaju choroby. I to nie jest tak, że bakterie, które bytują w jelicie, wpływają tylko na proces trawienia – dodała.

Gość Telewizji Republika wytłumaczyła, że „z tych bakterii jelitowych wywodzi się również pogorszenie nastroju, pogorszenie formy psychofizycznej, problemy skórne, tzw. zespół chronicznego zmęczenia, ale także alergie, czyli w zależności od tego, jaką mamy większe lub mniejsze ryzyko alergii, czyli wiele chorób pozornie niezwiązanych z jelitem od niego się wywodzi”.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ