Radny Grzechnik: pasażerowie korzystając zwłaszcza z tramwajów narażają swoje życie i zdrowie

pixabay

Stan wrocławskich torowisk i taboru jest zły. Nikogo już nie dziwią codzienne awarie. Dziwi tylko brak odpowiedzialności osób zarządzających. Jednak z opublikowanego na początku roku raportu wynika, że nie jest tak źle.

Radny Robert Grzechnik nie podziela optymizmu urzędników. Uważa, że pasażerowie korzystając zwłaszcza z tramwajów narażają swoje życie i zdrowie. Chce wiedzieć jakie są przyczyny destrukcji w MPK a także co dokładnie znaczy określenie “zły” i “bardzo zły” stan torowisk. Te i inne pytania zostały przesłane Prezydentowi Wrocławia. Radny na odpowiedź może czekać do 14 dni.

Zapytaliśmy Radnego Grzechnika, dlaczego niepokoi go treść audytu i czego oczekuje od nowego prezydenta miasta?

Wykolejenia tramwajów we Wrocławiu zdarzają się tak często, że przestają już robić wrażenie na mieszkańcach i podchodzimy do nich jak do deszczu, korków czy kolejnych podwyżek podatków.

To, że nasze torowiska są w wołającej o pomstę do nieba kondycji potwierdził tylko audyt zlecony przez Prezydenta Wrocławia. Za jego pośrednictwem dowiedzieliśmy się, że 11% torów jest w złym i bardzo złym stanie (jednak nikt nie wytłumaczył co to dokładnie oznacza) oraz, że na ich naprawę będziemy potrzebowali 120 mln zł (przypominam, że miasto wydało 173 mln zł na system kasowników).

Niestety audyt nie odpowiedział na kluczowe pytania: Jak to się stało, że 20 km torowisk zostało doprowadzonych do złej kondycji? Kto za to odpowiada? Odpowiedź na nie jest konieczna po to, abyśmy mieli pewność, że w naszym mieście nie powtórzy się już sytuacja, w której jest zagrożone życie i zdrowie mieszkańców.

Bez wskazania osób odpowiedzialnych za tę sytuację, może okazać się, że za 5 lat, gdy tory zostaną doprowadzone do należytego stanu, Ci sami ludzie, którzy spowodowali dzisiejszy kryzys, będą przedstawiani jako bohaterzy, który go zażegnali. W związku z powyższym, złożyłem dzisiaj interpelację dotyczącą odpowiedzialności za stan wrocławskich torowisk i będę informował Państwa, gdy tylko pojawi się odpowiedź (chociaż mam podstawy, żeby przypuszczać, że będzie mocno wymijająca)…

PODZIEL SIĘ