Jacek Sutryk z absolutorium. Radni przyjęli również uchwały finansowe

Youtube

Radni na wczorajszej sesji przyjęli sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie roczne z wykonania budżetu za 2018 rok. Prezydent Jacek Sutryk otrzymał absolutorium.

To była jedna z najdłuższych sesji Prezydenta Jacka Sutryka. W obszernym sprawozdaniu przedstawił stan miasta, potem bezpośrednio odpowiadał na szczegółowe pytania i zarzuty. Po raz pierwszy zasiadający na galerii wrocławianie mieli prawo uczestniczenia w publicznej dyskusji. Najczęściej chwalono pracę prezydentów Dutkiewicza i Sutryka.

Z Raportu o stanie Miasta wynika, że mamy nadwyżkę finansową i zrównoważony budżet. Długi są na wystarczającym poziomy jeszcze zapas. Mamy kredyty inwestycyjne a nie konsumpcyjne, zaznaczył prezydent. Wszystkie źródła pokazują, że po Warszawie jesteśmy wśród najlepszych miast w dochodach, powiedział Prezydent Sutryk.

– O wszystkich sprawach, które poruszyliśmy tu dzisiaj, będziemy nadal szczegółowo rozmawiać. Zapewniam, że we Wrocławiu będziemy myśleć o wszystkich i wszystkim ale po kolei.

Łatwo jest zwiększać wydatki miasta, ale zarazem chcę, aby miasto nauczyło się oszczędzać ale i zarabiać. Chodzi o kompleksowe modele usług, zachęcanie firm do nowych inwestycji, poszukiwanie rozwiązań oszczędzających zasoby miasta. Dlatego nie obawiam się odważnych decyzji.

Identyfikuję się z Raportem o stanie Miasta i wszystkimi działaniami, które razem z urzędnikami wypracowujemy dla naszego miasta. Zależy mi, żeby Wrocław się rozwijał i zapraszam wszystkich do wspólnej pracy.

Prezydent zwrócił się do radnych PIS, którzy negatywnie ocenili projekty uchwał, zwłaszcza Raport o stanie Miast.

– Wyciągnąłem dziś do radnych PiS drugi raz rękę. Pierwszy – gdy przyjąłem Państwa propozycje do budżetu. Wtedy zagłosowaliście przeciw temu budżetowi, systemowo odmówiliście współpracy. I dziś robicie to ponownie. Ale ja rękę nadal wyciągam, bo Wrocław to wspólna sprawa.

PODZIEL SIĘ