Schnepf powoływał się na Sputnika i mówił o wyższości rosyjskich samolotów. Teraz nieudolnie się tłumaczy!

fot. youtube.com
Wskazałem tekst zamieszczony na prorosyjskim, ale polskojęzycznym portalu Sputnik, w którym udowadniano wyższość rosyjskiego samolotu SU-55 nad amerykańskim F-35. Przywołałem tę kuriozalną informację, aby pokazać jakie niebezpieczeństwa może tworzyć internetowy fake news – przekonuje b. ambasador na swoim profilu na Facebooku.

“W środę w programie TVN24 ‘Kropka nad i’, zapytany przez z red. Olejnik o możliwe reakcje strony rosyjskiej na porozumienia zawarte w Waszyngtonie między prezydentami Polski i USA, jako przykład manipulacji propagandowej, wskazałem tekst zamieszczony na prorosyjskim, ale polskojęzycznym portalu Sputnik, w którym udowadniano wyższość rosyjskiego samolotu SU-55 nad amerykańskim F-35” – napisał Schnepf.

Czytaj więcej: Kabaret! Schnepf stwierdził, że rosyjski myśliwiec SU55 jest lepszy od amerykańskiego F35. Dowiedział się tego w… Sputniku

“Przywołałem tę kuriozalną informację aby pokazać jakie niebezpieczeństwa może tworzyć internetowy fake news, zwłaszcza wśród mniej zorientowanych czytelników. Prawicowi publicyści i ‘eksperci’, w tym także z tzw. publicznych mediów, postanowili jednak przebić poziom Sputnika i przedstawili moją wypowiedź jako pochwałę rosyjskiej maszyny i argument za tym aby amerykańskiego samolotu nie kupować” – dodał.

SŁUCHAĆ ZE ZROZUMIENIEMW środę w programie TVN24 „Kropka nad i”, zapytany przez z red. Olejnik o możliwe reakcje…

Opublikowany przez Ryszard Schnepf Czwartek, 13 czerwca 2019

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ